Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
34 posty 76 komentarzy

Tu Rozgłosnia Polska Radio Maryja. Dzis J.F.Libicki

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

(J.F.L) - To byl polityczny atak przed wyborami na moja rodzine...

Tu rozglosnia Polska Radio Maryja.

Zgodnie z nowymi wytycznymi zgloszonymi przez PJN a zatwierdzonymi przez Urzad Kontroli i Propagandy urzedujacy w siedzibie Strazy Miejskiej przy ulicy Czerskiej  dzis zgodnie z przyznanym parytetem zaprosilismy na rozmowe pana J.F.Libickiego (J.F.L) . Pomyslodawce naszego programu "Rozmowy parytetowe do bulu". To wlasnie od niego sie zaczelo!

Nowy program "Rozmowy parytetowe do bulu"  prowadzi  nasz nowy dziennikarski nabytek pan Ironiczny Anglosas (I.A)

(I.A)- Witamy serdecznie.

(owacje)

(J.F.L) - Witam panstwa serdecznie.

(I.A) - Zaprosilismy dzis pana do naszego programu by porozmawiac o grzechu. Jako wzorcowy Katolik, niezlomny bojownik o wiare posiada pan duza wiedze w tym temacie.

(J.F.L) - O jakich grzechach chce pan rozmawiac, sluze calym moim doswiadczeniem.

(I.A) - Zacznijmy moze od przykazania siodmego. Nie kradnij. W latach 2000/2001 pelnil pan funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej Towarzystwa Budownictwa Spolecznego (TBS) "Nasz Dom" w Poznaniu. "Wyparowalo" wtedy z TBSu okolo 2 milionow zlotych, przy okazji  "wyparowaly" tez wszelkie dokumenty, kwitki, rachunki za ten okres (w/g dostepnej wtedy prasy)...

"Przypuszczalnie" zostaly skradzione pieniadze i dokumenty . Pelnil pan wtedy funkcje Przewodniczacego Rady Nadzorczej a to oznacza ze  okradziono pana z majatku spolecznego (Miasta Poznania) ktorym pan wtedy zarzadzal. Jako  ofiara tego rabunku musial sie pan czuc podle ? To  bylo zapewne straszne przezycie dla pana. Potem byla kontrola NIKu ktora uznala ze byly nieprawidlowosci a nastepnie zmienila zdanie i oglosila ze nie bylo nieprawidlowosci. Dodac trzeba ze NIK nie rozpoczal kontroli  od poczatku dzialalnosci TBFu lecz od momentu kiedy pan juz przestal pelnic swoja funkcje.

Pan prokurator tez prowadzil sledztwo w tej sprawie. Niestety nie zdarzyl nawet pana przesluchac w sprawie znikania pieniedzy w zarzadzanej przez pana "Firmie" bo umozyl postepowanie... 

Znikniete zostaly publiczne pieniadze przeznaczone na budownictwo tanich mieszkan dla niezbyt zamoznych Poznaniakow. Z pieniedzy ktore nie zostaly znikniete wybudowano mieszkania nadajace sie do remontu, wilgoc ( grzyb) niestarannie wykonana elektryka... itd, itp...

(J.F.L) - To byl polityczny atak przed wyborami na moja rodzine...

(I.A) - Tak, wiem, czytalem wywiad ktorego pan udzielil w GW o ile sie nie myle. Wracajac do grzechu zawartego w 7 przykazaniu. Kazdy Katolik powinien reagowac z cala stanowczoscia jesli zauwarzy kradziez czy moze  powinien to przemilczec poniewaz jest Katolikiem?

(J.F.L) - Powinien reagowac z cala stanowczoscia, ja to czynie od zawsze.

(I.A) - Nawet wtedy gdy rozkradana jest wlasnosc panstwowa czyli spoleczna?

(J.F.L) - Oczywiscie, reakcja powinna byc stanowcza.

(I.A) - Czyli uwaza pan ze Katolickie Radio (nadawca spoleczny) napietnujace na swojej antenie rozkradanie majatku panstwowego czyli spolecznego robi slusznie?

(J.F.L) - ...eeee, iiiiiiiii, eeeee...

(I.A) - Na swym blogu potepil pan Rozglosnie Polska Radio Maryja za to ze informowala spoleczenstwo o tym ze jest okradane.  Przejdzmy zatem do jeszcze jednego grzechu. Grzech  pt. "zemsta".  W 2007 roku "Nasz Dziennik" w serii artykulow opisal sprawe "znikniecia" znacznej sumy pieniedzy z zarzadzanego przez pana TBS i matactwach zwiazanych z ta sprawa. Czy obecny panski atak na "Torunskie Media" nie podpada pod ten grzech? Grzech zemsty?

Na tym niestety musimy zakonczyc dzisiejszy wywiad choc tyle grzechow jeszcze zostalo...

(J.F.L) - Ale, przepraszam pana, czy na dole...

(I.A) - Moze pan sie nie obawiac, Ojciec Dyrektor dzis "na wyjezdzie" i nie stoi  z woda swiecona by pana pozegnac. Moze pan jechac spokojnie ...

KOMENTARZE

 • Hmm...
  Wstrząsający ten wywiad. Inny niż poprzednie. Takiego katolika na antenie Szanowna Rozgłośnio jeszcze nie mieliście.

  Nie wiem, czy doczekam się kontynuacji, tak nagle przerwanej rozmowy. Ale co ma... nie utonie. Tzn. wywiad. Wywiad nie tonie. Wywiad nomen omen a propos „ataku” na rodzinę.

  Bo jeśli nie, jeżeli nie będzie kolejnego zaproszenia, to wszystko wyjaśni się w odległej przyszłości. Rozmówca Wasz na pewno dopowie, co należy. Zda Wam (nam?) kiedyś rachunek chociażby w niebie.

  A jeśli Wasz dzisiejszy rozmówca znajdzie się w piekle? Hmm... Wtedy dopowie tym z Czerskiej.
 • ;-)))))
  Hi, hi, dobre!

  Zastanawiałem, sie, co też mu strzeliło do głowy, a wyjaśnienie jest, jak zwykle , arcyboleśnie proste...
 • @Seawolf
  Powiem więcej.
  Jest to wyjaśnienie nie cząstkowe, lecz arcyboleśnie (dla nich) całkowite. Tak naprawdę jest to podstawowe spoiwo, które ich łączy, czy dzisiaj tego chcą, czy nie chcą. Bo gdy nie chcą, to ktoś im przypomni. Także "swoi" jak Elektrykowi w kampanii wyborczej cyngle z para greckiej Agory.

  "Oni" mają dziś nierzadko sprzeczne interesy, potrafią walczyć ze sobą o pieniądze, wpływy, pozycję czy też sławę. Potrafią namierzyć różową hienę na kancie dot. nakładu, ale w tej jednej sprawie zjednoczą się zawsze.
  Jest to paraliżujący lęk. Utrwalony i tak ściśle sprzężony z ich istnieniem, jak libido, tyle że to ostatnie spada w czasie a strach wręcz przeciwnie.

  To dlatego właśnie dlatego nikt w ciągu minionych 20 lat nie był tak gnębiony, jak Jarosław Kaczyński. Temu człowiekowi niczego mu nie oszczędzono. Każdy wróg, nawet wróg priorytetowy jak Roman Endek, Andrzej Warchoł -"wróg "antyestablishmentowy"-, żeby posłużyć się tylko tymi dwoma jaskrawymi przykładami -, wcześniej również dokumentnie niszczeni, stali się aliantami, gdy tylko zaatakowali Jarosława.

  Z drugiej strony trudno się temu dziwić. Do stracenia mają wszystko, ale przede wszystkim reputację, której utrata pociągnie za sobą ruinę pozostałych elementów ich pozycji. I to nie jest tak, że upływ czasu szybko to zmieni, ponieważ ten lęk dotyczy ich samych, ale także mężów, żon oraz np. – jak to w swoim stylu i czytelnie, choć nie wprost - błyskotliwie opisał Anglosas.
 • J.F.L
  Nie wiedzialem że to taki "przyzwoity" katolik.Wśród dwunastu apostołów też był taki jeden.
 • autor
  Gratuluję pomysłu - wywiady fantastyczne. Prosimy o kolejne. Filib Libicki ciekawa postac w ciagu jednego roku wzbogacił się o 8 milionów zł (poselskie oświadczenia majątkowe) ! Teraz wiem, że dobry cwaniak a patrząc na tę obleśną gębę podejrzewałem, że on z tych chłopczyków "co na parę i na żagiel chodzą". I taka gnida śmie nas pouczać.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031