Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
34 posty 76 komentarzy

Polakom i psom WSTĘP WZBRONIONY !

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polak nie wielbłąd, pić musi. By nie obalać stereotypów dziś po pracy udałem się do nachlać do pobliskiego Pubu. Mieszkam w Londynie (to informacja dla tych co nie wiedzą). W pierwszej mordowni dopchałem się do lady, z mym słowiańskim akcentem poprosiłem o browara. Facet zza lady przypatrzył się mej facjacie a następnie palcem wskazał tabliczkę tkwiącą za jego plecami "Polaków i psów nie obsługujemy".

Nie jedna knajpa w Londynie. Pomyślałem tylko pierd..l się i poczłapałem dalej. W następnej knajpie było dużo lepiej. Już na drzwiach przywitał mnie napis: "Polakom i psom WSTĘP WZBRONIONY!".  Przez małe okienko w drzwiach pokazałem barmanowi środkowy palec. Moje pozdrowienie odwzajemnił przyjacielskiem uśmiechem. Lubię Angoli.

Pić dalej się chce. Polak nie wielbłąd, pić musi. Dotarłem do knajpy następnej. Lepsza klasa. Ochrona w drzwiach. Oglądam drzwi, nie ma zakazu. Podchodzę do szyby, spoglądam do środka. Nie ma zakazu dla Polaków!!! :)

Poprawiam krawat, spoglądam na lśniące buty, poprawiam mój siwy włos. Wchodzę. Zatrzymuje mnie ochrona. Przygląda się. Coś im nie pasuje. Jeden z nich gdzieś dzwoni. Rozmawia chwilę. Wkłada telefon do kieszeni , coś szepcze na ucho drugiemu. Wyłapuję końcówkę szeptania : "... i psom też"...

Za dwa tygodnie lecę do Polski, do Poznania. Następnie PKSiakiem do Kalisza. W Poznaniu spędzę kilka godzin. Polak nie wielbłąd, pić musi. Udam sie do knajpy, udam się na browara. Słyszałem że w Poznaniu też tabliczki na knajpach wiszą. Tyle że w Poznaniu psy mogą wchodzić...

... zakaz dotyczy jedynie CYGANÓW!   Polacy i psy jeszcze mogą!!!

.

PS. Opisana sytacja w Londynie to fikcja literacka, sytuacja w Poznaniu prawdziwa.

KOMENTARZE

 • Dziękuję
  To powinni przeczytać ci wszyscy, którym u nas zawadzają imigranci. I Cyganie.
 • @autor
  U nas w Krakowie, piszą angolom grzeczniej, Gości z Anglii nie obsługujemy :) Zgadnij czemu? ;)
  Ciekaw jestem kiedy każą Wam spuszczać oczy i stać na baczność jak Angol będzie przechodził mimo :P
  Będą nasi wracać do kraju. Jeszcze chwila. Koniec multikulti
 • Zgadzam się z Panem!
  Zakaz obsługiwania Cyganów w Poznaniu uważam za karygodny! Chociaż w Krakowie faktycznie w niektórych knajpach nie obsługują Anglików i nie urządzają wieczorów kawalerskich!
  Gdzie będzie Pan na następnych OB-CIACHu? W Polsce?
  Pozdrawiam!
 • @nicpotem
  Za jakiś czas opublikuję notke, pod którą się pokłócimy fajnie. O Cyganów.

  Ok?

  Pozdro.
 • Tak się, akurat, złożyło, że byli to Cyganie.
  Właściciel lokalu chyba ma prawo decydować kogo wpuści a kogo nie.

  To proponuję: jeśli złapie Was "kanar", bez biletu - sprawdźcie czy nie należycie do jakiejś mniejszości - potem trzeba głośno krzyczeć o nietolerancji.
 • @Pirx - no to ja dawno mówię, że jestem gejką, bo
  lubię facetów;). Szkoda tylko, że to się nie kwalifikuje jako mniejszość;). Ale ładnie brzmi "gejka", nie:)?
  A może zyskam status mniejszości jak powiem, że dla mnie do szczęścia facet musi np. piać jak kogut? (Uwaga: nie chcę być wulgarna, po prostu "jadę po linii" "mniejszości seksualnych".)
  No więc jestem "kukurystką" a "kanar" mnie dyskryminuje;).
  Strasznie to głupie. Wiem. Tu mi się taki kawał przypomniał ("na bazie" ostatniego kryzysu w USA). Szef ogłosił, że kryzys, cięcia, więc będzie zwalniał. No i tak Stacy nie może zwolnić, bo samotna matka, Daisy, bo Murzynka (errr, Afroamerykanka), Bena nie może, bo on jest "disabled", został John. Wszyscy patrzą na Johna (facet i biały). Na to John: wiecie, ostatnio zaczynam się zastanawiać, czy nie jestem gejem...
 • @Aladar
  "Kultura" cygańska rezerwuje pojęcie człowieka tylko do cyganów. W stosunku do nas, całej reszty etyka ich nie obowiązuje.
  Poważnie - tak jest?
 • @autor
  ciekawie, dlaczego właściciel prywatnego biznesu nie ma prawa wpuszczać do siebie kogo tylko chce? Potrafi mnie pan przekonać?
  Ja to widzę w ten sposób, że przedsiębiorca musi mieć poważne powody, aby ograniczać grono swoich potencjalnych klientów.
  A pan jak to widzi?
 • Majstersztyk ;-)
  Tej socjotechniki i Putin zapewne by panu pozazdrościł, gratuluję!
  Zaplanowany efekt tego tekstu, musiał zadziałać ;-)
  Skoro panu się chciało, to proszę pomyśleć jak dobrze to wychodzi chłopakom z CIA oraz z reszty służb specjalnych na świecie.
  A izraelski Mosad w Polsce ma zapewne bardzo wdzięczną zabawę.
 • @Mama Szymka
  Na chwilę obecną jeszcze nie wiem.
  POZDRAWIAM SERDECZNIE!!! ironiczny anglosas
 • @Demaskator.
  Uczę sie od najlepszych ;)

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031